Koronavirüs’ün şu anda yarattığı piyasa ortamında yatırımcılar hangi enstrümana yatırım yapacağını düşünüyor. Gelenekselciler altın gibi yatırım araçlarına yönelirken, görece daha yeni yatırımcılar Bitcoin gibi kripto paralara bel bağlıyor.

Yatırımcı ve Bitcoin destekçisi Mike Maloney, birkaç gün önce yayınlanan bir podcast’te, insanların doğru ve önemli kripto para birimlerine yatırım yapılmasının ana öncelik olması gerektiğini belirtti.

“Bitcoin ve birkaç coin dışında hepsi sıfıra inecek”

Maloney, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve ilk 15 kripto paranın kıyıya ulaşacağını söylerken diğerlerinin dibi göreceğini iddia etti ve yatırımcıların her şeye rağmen Bitcoin’e yatırım yapmaları gerektiğini söyledi.

BTC, ETH ve diğer altcoin’lerin baskınlığını karşılaştırıldığında BTC %64.5’lik bir hakimiyete sahipken, ETH %14.23’lük bir hakimiyete sahip. Bunun dışında ve diğer tüm altcoin’lerin piyasadaki hakimiyeti ise sadece %27.3.

Bitcoin’e yatırım yapmayı düşünürken ortaya çıkan bir diğer husus da ‘korelasyon’ faktörü oluyor. BTC’nin geleneksel stok varlıklarla ve diğer altcoinlerle olan korelasyonunu da içerir. Piyasada yaşanan son düşüşte görüldüğü gibi, BTC ‘güvenli bölge’ ve ‘değer deposu’ anlatılarına cevap veremedi.

Bununla birlikte, önemli sayıdaki kripto yatırımcıları, BTC hakkındaki iddialarının kısa vadeli hareketine bağlanamayacağını ifade etti. Maloney ayrıca, bitcoin’in insanların şu anda ihtiyaç duyduğu finansal barınağı sağlayacak kadar büyük olmadığını belirtti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.