Bitinfocharts’ın verilerine göre, Bitcoin’in ortalama işlem ücretleri 28 Nisan’dan bu yana en düşük seviyelerini gördü. Bitcoin işleminin ortalama maliyeti şu anda sadece 1.083 dolar seviyesinde.

İki haftadan biraz fazla bir süre önce, 20 Mayıs’ta bir Bitcoin işleminin ortalama maliyeti 6.647 dolardı. Temmuz 2018’den bu yana en yüksek ortalama ücret olarak kayıtlara geçmişti. Bu, 20 Mayıs’tan beri ortalama Bitcoin işlem ücretinin% 83.7 düştüğü anlamına geliyor.

Mayıs ayının sonuna doğru işlem ücretlerindeki ani artış, 11 Mayıs’ın Bitcoin’in yarıya indirilmesi ile çakıştı, ardından yeni Bitcoin madenciliği ödülü yarıya indirildi. Bitcoin protokolüne kodlanmış bu para politikası parçası, madencilik gelirlerini de etkili bir şekilde düşürdü, yani madencilerin Bitcoin ödüllerini almak için iki kat daha fazla çalışması gerekiyordu.

20 Mayıs seviyesi itibariyle % 80’inden daha düşük olmasına rağmen, mevcut ortalama Bitcoin işlem ücreti, yılın başındakinden hâlâ daha yüksek olduğu belirtiliyor. 1 Ocak’ta, bir Bitcoin işlemi göndermek için sadece ortalama 0.287 dolardı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.