Bitcoin‘in 2019 yılındaki ‘şahlanışı’ insanları FOMO’ya itti ve bu da Google Trends istatistiklerine yansıdı bu gelişmeyle birlikte BTC’nin Google‘daki arama sonuçlarında büyük artış gözlendi.

Son 1 ayda inanılmaz bir yükselişe imza atan Bitcoin, hem dünya genelinde hem de Türkiye’de de Google’da en çok aranan kelimelerden biri oldu. İnsanlar henüz Bitcoin’in para birimi olarak yaygınlaşma fikrine tam olarak alışamamış olsa da yine de bu kripto paradan haberdar olmak ve yatırım yapmak isteyenler bir numaralı kripto parayla ilgili aramalarını yoğunlaştırdı.

Bitcoin’in dünya genelindeki arama trendi.

Ocak ayından bu yana 8 bin doları geçmesiyle %130 oranında değer kazanan Bitcoin, Aralık 2017’de de 20 bin doları bulmuş ve tüm zamanların rekorunu kırarak çılgın performans sergilemişti. Lider kripto paranın bu artışı geçmişte yaşanan arama eğilimi benzerlik gösteriyor. Psikolojideki adıyla FOMO yani insanların yatırım yapmak istemeleri, kripto paralara yatırımı kaçırmak istememesi ve gelişmelerden haberdar olma davranışları bu durumu daha da popüler kılıyor. Bakalım önümüzdeki günler Bitcoin ve kripto para camiasında ne gibi gelişmelere yol açacak…

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.