Blockchain savunucusu milyarder yatırımcı Mark Cuban, ABD Başkanı Donald Trump’a danışman olarak atandı. Cuban, Bitcoin ile ilgili negatif açıklamalarıyla zaman zaman gündeme geliyordu.

ABD Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, koronavirüs pandemisiyle savaşmak için 50’nin üzerinde önde gelen yöneticiden oluşan bir danışma kurulu oluşturulacağı ifade edildi.

Büyük Amerikan Ekonomik Canlanma Grubu olarak adlandırılan kurulda milyader Mark Cuban‘ın yanı sıra eski Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice gibi Trump’ı açıkça eleştirenleren isimler de yer alıyor. Trump, koronavirüs krizinde muhalif sesleri de dinlemeye karar vermiş görünüyor.

Kripto para ve blockchain yatırımları var

NBA’de Dallas Mavericks takımının da sahibi olan 61 yaşındaki yatırımcı, coronavirüs salgını sebebiyle ara verilen spor liglerine devam edebilmek adına spor dünyasının yöneticilerinden tavsiyeler alacak.

Yaklaşık 1 milyar dolar değerinde Amazon hissesi olduğu bilinen Cuban, blockchain teknolojisine hayran olduğunu zaman zaman dile getirse de Bitcoin hakkında da asla ana akım piyasada yer almayacağı şeklinde olumsuz yorumlar yapıyordu. Öte yandan sahibi olduğu Dallas Mavericks takımının, 2018 yılında bilet ve kombine satışında Bitcoin ve Ethereum kabul edeceği açıklanmıştı. Cuban’ın kripto para ve blockchain alanındaki start-uplara yatırım yapması da medyada yankı uyandırmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.