Yıl başından bu yana yüzde 130 artan Bitcoin, Kasım 2013’ten beri en iyi aylık performansına ulaştı.

Kripto yatırımcısı Josh Rager, paylaştığı grafikle birlite attığı tweette, “Eer Bitcoin, Mayıs ayını 8 bin 975 doların üzerinde kapatırsa yüzde 70 kazanç sağlamış olacak. Bu Kasım 2013’ten bu yana en büyük ‘yeşil mum’ hareketi olmuş olacak. Bitcoin için muazzam bir ay oldu.” dedi. Lider kripto para, TSİ 13:50 sularında büyük borsalarda 8 bin 700 doların üzerinde işlem görüyor.

Peki 2013’te Bitcoin’in bu hareketi olurken dünyada ne gibi gelişmeler yaşanıyordu, bir göz atalım…

Kurumun eski çalışanlarından Edward Snowden, ABD Ulusal Güvenlik Dairesi (NSA)’nin gizli belgelerini sızdırmıştı, ırkçılıkla mücadelenin sembol ismi ve Güney Afrika Devlet Başkanı Nelson Mandela yaşamını yitirmişti. Bitcoin, Kasım 2013’te 203 dolar seviyelerindeyken bir aylık muhteşem bir performansla 1119 dolara kadar ivmelenmeyi başarmıştı ve aylık yüzde 450’lik bir artış kaydetmişti. Bitcoin’in bu yıl buna benzer bir çıkış yakalayıp yakalayamayacağı ise merak konusu…

Eski NSA çalışanı Edward Snowden.
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!