Bitcoin, 62 bin dolar sınırına dayanıp tüm zamanlar rekoru kırarken BTC madencileri de şu ana kadar Mart ayında 1,5 milyar dolardan fazla gelir elde etti.

The Block verilerine göre, Bitcoin madencileri Mart ayında rekor gelir elde etti. 1.5 milyar dolar ceplerine koyan madencilerin kazandığı bu rakam, belirli bir ayda madencilik sektörü tarafından kazanılan en fazla geliri temsil ediyor. Mart ayında birkaç gün kaldığı göz önüne alındığında, nihai rakam mevcut 1.51 milyar dolarlık rakamı aşacak gibi görünüyor.

Kazanılan fonların büyük çoğunluğu – 1,36 milyar dolar – blok başına sübvansiyonlar veya her işlem bloğunun oluşturulmasıyla kazanılan 6,25 BTC şeklindeydi. Verilere göre, madenciler, işlemlerinin bir sonraki bloğa dahil edilmesini daha olası hale getirmek için işlemciler tarafından ödenen 148 milyon dolarlık bir ücret kazandı.

Mart ayının tüm zamanların en yüksek rakamı, madencilerin sektör genelinde toplam 1.36 milyar dolar kazandıkları Şubat ayını geçti. Yeni performans rakamları, madencilerin arka arkaya üç ay boyunca toplu olarak 1 milyar dolardan fazla para kazandıklarını gösteriyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.