Bitcoin’in inanılmaz yükselişi devam ederken, madenciler hem blok ödülleri hem de işlem ücretlerinden rekor gelirler elde ediyor. Glassnode’un raporuna göre, Bitcoin madencilerinin gelirleri günde 52.3 milyon dolarlık ortalamayla tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.

Aynı zamanda, Glassnode’un grafikleri, günlük bazda madencilerin kârlarının önemli ölçüde arttığını gösteriyor. Bitcoin madencilerinin şu anki en yüksek günlük kârı, 14 Mart’ta 64,7 milyon dolar ile kaydedildi.

Bu ayki veriler baz alındığında Bitcoin madencilerinin Mart ayında en fazla gelr elde ettikleri günler, 3 Mart’ta 54.6 milyon dolar, 10 Mart’ta 57.7 milyon dolar, 12 Mart’ta ise 60 milyon dolar olarak kayıtlara geçti.

Glassnode’un basın bülteninde belirttiği üzere özellikle Bitcoin madencilerinin blok ödülünün Mayıs 2020’de 12,5 BTC’den 6,25 BTC’ye yarı yarıya düştüğünü göz önünde bulundurulduğunda, bu kadar yüksek gelirlerin etkileyici bir başarı olduğunu ifade edildi. Madencilerin harcamaları genellikle fiat para birimlerinde olduğundan, Kârlarının keskin bir şekilde düşmemesi çok önemlidir, bu yüzden Bitcoin protokolünü desteklemeye devam edebiliyorlar.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.