Enerji sorunu ve birçok olumsuz haber nedeniyle Mayıs ayı Bitcoin için kâbus gibi geçmişti. Bitcoin Madencilik Konseyi yaptığı açıklamada Tesla CEO’su Elon Musk’ın konseyde resmi bir görevi ya da rolü olmadığını açıkladı.

Şubat ayında 1.5 milyar dolarlık Bitcoin alan Tesla’nın CEO’su daha sonra Bitcoin’lerin bir kısmını sattığını açıklamıştı. Elon Musk, daha sonra Dogecoin’e yönelik açıklamalar ve tweet’ler atarken bir anda Bitcoin’in çok fazla enerji tükettiğine dair bir iddia ortaya atmış “Bitcoin madenciliği ve işlemleri için fosil yakıtların, özellikle de herhangi bir yakıtın en kötü emisyonuna sahip olan kömürün hızla artan kullanımından endişe duyuyoruz” demişti ve 24 Mayıs’ta Kanadalı Bitcoin madencileriyle bir araya gelmişti. Ve grupla yaptığı görüşmeden sonra durumu “potansiyel olarak umut verici” olarak nitelendirmişti.

Bitcoin Madencilik Konseyi’ne başkanlık eden Michael Saylor, bu girişim ile ilgili “Şeffaflığı teşvik ediyoruz, en iyi uygulamaları paylaşıyoruz ve halkı Bitcoin ve Bitcoin madenciliğinin faydaları konusunda eğitiyoruz.” açıklamasını yaptı.

Bitcoin Madencilik Konseyi son yaptığı duyuruda Elon Musk’ın konseyde bir rolü ve etkisinin olmadığını açıkladı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!