Bitcoin Madencilik Konseyi araştırma raporunu yayınladı. Raporda Bitcoin’in enerji kullanımının ikinci çeyrekte %56 sürdürülebilirlik oranına ulaştığı açıklandı. Buna göre, Bitcoin madenciliğinin ‘temiz’ elektrik kaynakları kullandığını gösteriyor.

Bitcoin madencilik şirketlerini ve madencilik faaliyetlerini değerlendiren Bitcoin Madencilik Konseyi, elektrik tüketimi ve sürdürülebilir güç karışımına dayalı 2. çeyrek bulgularının sonucunu açıkladı.

Konseyin ulaştığı sonunca göre Bitcoin madenciliği yüzde 56 sürdürülebilir durumda. Ve eleştirilerin aksine ağ verimliliğinde %15’lik bir iyileşme ile 2021’in önceki ve şu anki çeyreği arasında sürdürülebilir enerji kullanımında %52.2’lik bir artış var.

Michael Saylor: Bitcoin dünyanın en temiz endüstrilerinden biri

Bu rapor, konsey üyelerinin ve ankete katılanların şu anda madenciliğin %67 sürdürülebilir güç karışımıyla elektrik kullandığını göstermektedir. Bu verilere dayanarak, küresel madencilik endüstrisinin sürdürülebilir elektrik karışımının 2022’nin ikinci çeyreğinde yaklaşık %56’ya ulaştığı ve bu da onu dünyanın en sürdürülebilir endüstrilerinden biri haline getirdiği tahmin ediliyor.

Microstrategy CEO’su Michael Saylor, konseyin elde ettiği son bulguların Bitcoin madencilik endüstrisinin dünyanın en temizlerinden biri olduğunu ortaya koyduğuna dikkat çekti ve “Ağın Bitcoin Madencilik Konseyi anketine dayanarak, madencilik elektriği karışımı 2021’in ikinci çeyreğinde %56 sürdürülebilirliğe yükseldi ve Bitcoin’i dünyanın en temiz endüstrilerinden biri haline getirdi” dedi.

Kripto madencileri ve Michael Saylor ve Elon Musk gibi endüstri uzmanları tarafından oluşturulan gönüllü bir konsey. Kuruluş, Bitcoin’in geniş çapta beğenilen enerji kullanımını araştırmak amacıyla kuruldu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!