Bitcoin madencilik zorluğu, 633.024. blokta 13.7 trilyon seviyesine düştü. Bu düşüş, 2020 yılı içerisinde gerçekleşen en büyük ikinci ve genel anlamda da dördüncü düşüş olarak kayıtlara geçti.

Yıl içindeki en büyük zorluk düşüşü 26 Mart’ta gerçekleşmiş ve zorluk% 15.9 oranında seyretmişti. Bugün ise zorluk seviyesi gün içerisinde %6’lık bir düşüşle gerçekleşti.

Bitcoin’in her 4 yılda bir gerçekleşen ve madecilere verilen ödülün 12.5 BTC seviyesinden 6.25 BTC seviyesine düştüğü son yarılanmasından sonra yaşanan bu ilk düşüş, daha az verimli ekipmanlara sahip olan madencilerin ağdan ayrıldığına dair bir sinyal olarak kabul ediliyor ve bu durum uzmanlar tarafından Bitcoin’in yarılanma etkinliği sonrası beklenen olaylar arasında yer alıyor.

Bitcoin’in (BTC) madencilik zorluğu, madencilerin ağda yeni işlem blokları oluşturma kolaylığı anlamına geliyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.