Mart ayındaki sert düşüş sonrası zirve basamaklarını hızlıca tırmanan dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin, rekor tazeledi. 25 bin dolar fiyatına dokunan Bitcoin saniyeler içerisinde 24 bin 500 dolar civarlarına geriledi. Yatırımcıların bu sene büyük bir ilgi gösterdiği Bitcoin, bu yıl tarihinin en yüksek fiyatlamasına ulaşarak yıl başından bu yana %240 değer kazandı.

Dünya üzerindeki büyük kripto para borsalarında 25 bin dolar fiyatına ulaşan Bitcoin’in piyasa değeri bu süreç içerisinde 465 milyar dolara kadar yükseldi. Kimi analistler Bitcoin için 36,000, 20,000 ve onun ardından 200,000 dolar gibi yüksek hedefler öngörürken, bazıları da BTC’nin fiyatının henüz yeterince o mevkide olmadığını ifade ediyor.

En popüler tahmin Plan B’ye ait

Bitcoin için geliştirdiği stok-akış modeli ile sosyal medyada büyük bir üne kavuşan kripto para fenomeni PlanB, onun 2021 sonunda 100 bin dolara ulaşacağını düşünüyor. Geliştirdiği modelden şu ana dek etkili sonuçlar alan PlanB bu tahminini gitgide büyüyen talep karşısında azalan Bitcoin arzıyla temellendiriyor.

En büyük kripto paranın önümüzdeki günlerde nasıl bir fiyata ulaşacağı merak konusuyken TSİ 12:40’ta büyük borsalarda 24 bin 783 dolardan alınıp satılıyor. Türkiye’deki borsalarda ise bu haberin yazıldığı dakikalarda 187 bin Türk Lirası seyrini sürdürüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.