Önceki hafta 62 bin dolar sınırına dayanan lider kripto para Bitcoin dün gece saatlerinde 51 bin 700’e kadar düşerken, haftalık grafikte yüzde 10’u aşan bir düşüş yaşadı. Bitcoin‘deki temel düşüş sebeplerinin ise 26 Mart’ta opsiyon borsalarında kapanacak pozisyonlar, ABD’de dağıtılan yardım çeklerinin reel sektöre harcanacağı söylentisinin bunda etkili olduğu söyleniyor.

Mart ayı başında 62 bin dolar sınırına dayanan geçen yıla göre yüzde 700 yükselen Bitcoin dün Elon Musk’ın Bitcoin ile Tesla alınabileceğini açıklamasından sonra yükselmişti.

Bitcoin (BTC) bu haberin yazıldığı sırada 52 bin 800 ABD dolar / 415 bin 600 Türk lirasından işlem görüyor. Lider kripto paranın piyasa değeri de bu düşüşle beraber 1 trilyon doların altına geriledi.

Bitcoin’in ardından en fazla pazar payına sahip, en büyük altcoin Ethereum (ETH) ise yüzde 8’e yakın bir düşüşle 1500 dolar seviyelerine çekilirken, Binance Coin (BNB) yüzde 5’lik gerilemeyle 246 dolar seviyelerine düştü.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.