Fotoğraf: Mark Mahaney / TIME

Dünyanın en prestijli dergisi Time, 2021’de Tesla’yı trilyon dolarlık şirket haline getiren ve 300 milyar dolara yakın kişisel servete sahip olan Elon Musk’ı ‘Yılın Kişisi’ seçti. Musk, sene içerisinde Bitcoin ve kripto paralarla ilgili paylaşımlarıyla da dikkat çekmişti.

Girişimcilik serüvenine PayPal ile başlayan ve 20 yıl gibi bir süre içerisinde dünyanın en zengin insanına dönüşen Elon Musk, Time dergisi tarafından ‘Yılın Kişisi’ seçildi ve derginin kapağına taşındı. Tesla ve SpaceX’in CEO’su, elektrikli otomobil konusundaki ısrarı ve uzay yolculuğunun geleceğini şekillendirmeye yönelik hamleleriyle haberlerde merkezi bir figür olarak yer aldı.

Geri adım atmasına rağmen Bitcoin konusunda cesur davrandı

Musk bunların yanı sıra kripto para piyasasında yaşanan boğa sezonunda Dogecoin ve Bitcoin tweet’leriyle sektöre yeni bir soluk getirmiş ve Tesla şirketinin bilançosunda Bitcoin bulundurmasına hatta hatta kararından vazgeçse de bir ara Tesla ödemelerinde BTC’yi kabul etmesiyle dünyada büyük etki yaratmıştı.

Milyarder iş insanı, ABD’nin en ünlü TV şovu Saturday Night Live’ı sunarak programda söylediği sözlerle Dogecoin gibi meme token’larının yükselişini de tetikledi. 50 yaşındaki Musk, Twitter’da 66 milyondan fazla takipçiye sahip ve bu gücüyle istediği şekilde gündem belirleyebiliyor.

Musk, “Beğensek de beğenmesek de, hayatımızın büyük bir kısmının, bu inanılmaz eşitsizlik anında bile, bu çok zengin teknoloji liderleri tarafından şekillendirildiği bu yeni yaldızlı çağdayız” diyor ve teknolojinin hayatlarımız içindeki dönüşümüne engel olamayacağımızı söylüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!