New York Borsası’nın çatı şirketi olan Intercontinental Exchange’in (ICE) dijital varlık platformu Bakkt, istifa eden CEO Mike Blandina’nın yerine David Clifton’ın atandığını duyurdu.

ICE’den dün yapılan açıklamada, Satın Alma ve Entegrasyon departmanından sorumlu başkan yardımcısı olan David Clifton’un geçici CEO olarak görev yapacağını bildirilirken “Clifton, şirketi yeni bir fırsat için şirketten ayrılan Mike Blandina’nın yerini aldı. Bu yılın başlarında Bitcoin platformu Bakkt Başkanı olarak atanan Adam White görevine devam edecek.” ifadelerine yer verildi.

Blandina, Aralık ayında Cumhuriyetçi Parti’den Georgia senatörü olarak ABD Senatosu’na seçilen CEO Kelly Loeffler’in yerine gelmişti ancak bu görevde fazla kalmadı.

ICE’nin kurucusu Jeffrey Sprecher, değişimle ilgili, “David Clifton’ın girişimlerimizin çoğunda derinden ilgilendi ve hepsinde de önemli bir payı vardı. Bakkt’taki yeni görevinde başarılı olacağını biliyorum. Mike Blandina’ya da Bakkt’ın büyümesine yardımcı olmak için yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki hayatında onun için en iyisini diliyorum.” yorumunda bulundu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.