Morgan Greek Capital’in kurucusu Bitcoin savunucusu Anthony Pompliano, her şeye rağmen Bitcoin’in 100 bin dolar hedefine önümüzdeki yıllarda ulaşacağını söyledi.

Koronavirüs nedeniyle küresel piyasalar resmen bozguna uğradı ve daha büyük bir durgunluğun eşiğinde olan dünya ekonomisinde Bitcoin de ayakta kalmaya çalışıyor. Anthony Pompliano, bu krizde Aralık 2021’e kadar 100 bin dolar hedefine dayanak olarak ise üç sebep sundu:

  • Merkez bankalarının para basması: Koronavirüs salgınının olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için, merkez bankaları parasal genişleme ve düşük faiz oranları yoluyla piyasaya para göndermeye başladı.
  • Bitcoin’deki blok ödül yarılanması: Mayıs ayındaki yarılanma (halving) ile birlikte, her gün çıkarılan Bitcoin sayısı yarı yarıya azalacak. Bu, madenciler tarafından BTC fiyatına uygulanan doğal satış baskısı miktarını azaltacak.
  • Bitcoin’e olan talep artıyor: Stabilcoinlere olan talepteki güçlü artışın gösterdiği gibi, yukarıdaki iki sebep bu stresli zamanların ortasında yeni yatırımların araştırılmasıyla birlikte kripto para birimlerine olan ilgiyi de artıracak.

Ünlü yatırımcı, bu sebeplerin kripto para biriminin kıtlığının arttığı bir zamanda Bitcoin talebini artırmak için birlikte çalışacağını ve bu da hem olumlu bir talep şokuna hem de olumsuz bir arz şokuna neden olacak.

Lider kripto para Bitcoin, bu haberin yazıldığı sırada 6725 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.