Bitcoin, geçtiğimiz Çarşamba psikolojik sınır olan 10,000 dolar direncini aştı. Şu sıralarda 9 bin 800 dolar bandında gezinen Bitcoin için analistler, 100 bin dolar ön görüsünü yineliyor.

Coin Market Cap’teki verilere göre çarşamba günü kripto paraların altını, %3,5 yükselerek 10,100 dolar bandında günü kapattı. Şu an 9,860 dolar dolaylarında seyrediyor. 2020 başladığından bu yana Bitcoin, %40 civarında yükseldi. Bu artış geçtiğimiz 7 yılın en yüksek yüzdesini sağlamış oldu.

Dünya’daki gerilim Cypherpunk Hareketini canlandırdı

Piyasa fiyatlarını etkileyen önemli iki olay var, bunlardan birincisi ABD ve İran arasında yaşanan gerginlik ve savaş tehlikesi, ikincisi ise Çin’de başlayan Coronovirüs salgını. Bu olaylar sonucunda 1980’lerin sonunda ortaya çıkan gizlilik ve güvenliği savunan Cypherpunk Hareketi tekrar gündeme girmiş oldu ve insanlar kripto paralara yöneldi.

Grayscale Yatırım’ın genel müdürü olan Micheal Sonnenshein’in Bloomberg’e verdiği röportaja göre; Bitcoin’in enflasyona olan direnci, bir değer olarak saklanabilmesi, güvenli ve gizli olması bir tercih sebebidir, dedi.

2018 yılında piyasaların ayı sezonuna girmesinden bu yana, Bitcoin yeni toparlanabilmiş gözüküyor. Bloomberg Intelligence’dan finans uzmanı Mike McGlone, bu sene Bitcoin’in olumlu bir görünümü olduğunu söylüyor.

McGlone; altın benzeri, olumlu temeller Bitcoin’in fiyatını arttırmalıdır dedi. 

Bitcoin 100,000 dolar olacak!

Kripto para destekçileri, yorumlarıyla ayın tahminlerini kırmaya çalışsa da yatırımcıları risk seviyesi hakkında dikkatli olmaya çağırıyor. Çünkü, insanların artık olası bir kayıp yaşamaya tahammülleri kalmadığı açıkça gözüküyor.

Morgan Creek Dijital Varlık’ın ortağı olan Anthony Pompliano, 2021’in sonuna kadar Bitcoin’in 100,000 dolar civarına yükselmesini bekliyor. Luno isimli kripto para borsasında Asya Bölgesi Başkanı olarak görev yapan Vijay Ayyar’a göre, bireysel Bitcoin alımlarının Mayıs ayında artmasını bekleniyor. Bu beklentinin temelini ise Mayıs ayındaki yarılanma oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir:  Ethereum 25 günün en yüksek seviyesinde! Peki Ether neden artıyor?

Ayyar, çoğu insanın Bitcoin’den habersiz olduğunu ve yarılanma sonrası artan fiyatla insanlar daha önce gördüğümüz gibi kripto paralara yüklenmeye başlayacak. Tahminlerimiz bu olayın Mayıs ayında gerçekleşeceği yönünde ve buna inanıyoruz, dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde Siyaset Bilimi öğrenimi görmekteyim, geleceğin politikalarının kripto paralar ve getirdikleri teknolojilerden geçeceği görüşüne sahip olduğum için yaklaşık 3 yıldır kripto paralarla ilgileniyorum.