André François McKenzie – Unsplash

Son dönemde büyük bir yatırımcıyı kendisine çeken ve geçen haftaki düşüşten sonra son iki gündür ufak ivmelerle tırmanışa geçen Bitcoin, Kraken borsasında 19 bin 800 doları gördü. Bitcoin’deki bu seviye 2017 yılından beri en yüksek seviyeye tekabül ediyor. BTC, en son 19 bin 783 dolara ulaşmıştı.

Bitcoin, herkesin beklediğini Aralık ayına girmeden haftanın ilk işlem gününde gerçekleştirdi. Kraken borsasındaki verilere göre 19 bin 800’e dokundu ve tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu kırdı. BTC Türk verilerine göre TL paritesinde ise 152 bin liraya ulaşan Bitcoin, Paribu’da ise 151 bin liradan kendisine alıcı buluyor.

Bu gelişme sonrası kripto para topluluğu, sevinç mesajları paylaşırken, bundan sonra hangi seviyeye ulaşacak ve yıl sonu nerede olacağı ise merak konusu…

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.