Birçok analist, 2020 yılında bir Bitcoin (BTC) boğa koşusu öngörürken, opsiyon pazarı kripto para biriminin Aralık ayına kadar yeni bir rekor kırma olasılığının çok düşük olduğu tablosunu ortaya koyuyor.

En büyük kripto para birimi şu anda 6.450 dolar civarında işlem görüyor. Bu seviye Aralık 2017’de ulaşılan 20 bin dolarlık rekor seviyeden yüzde 200 aşağısında.

Bitcoin’in rekor fiyat şansı düşük

Kripto türevleri analiz firması Skew tarafından sağlanan verilere göre, opsiyonlar piyasası, yıl sonundan önce 20 bin doların üzerine çıkma şansını sadece yüzde 4 olarak görüyor.

Verilere göre, Bitcoin’in yılı 10.000 doların üzerinde sona erdirme olasılığı yüzde 16 iken, Haziran 2019’un Aralık ayına kadar 13.880 dolara kadar yükselen fiyatların yüzde 8 ila 10 arasında olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’de boğa koşusu beklentisi

Birçok analist, koronavirüs’ün yarattığı gerilemeye karşı koymak için dünya çapında merkez bankaları ve hükümetler tarafından yakın zamanda açıklanan çeşitli parasal ve mali tedbirlerin Bitcoin‘e yarayacağından emin konuşuyor.

Digital Assets Data CEO’su Mike Alfred, “Bitcoin, makro zeminin sisteme girmesi planlanan trilyon dolarlık likidite ile oldukça yükseldiği için tüm zamanların en yüksek seviyelerine gidebilir” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Mertcan Turaman

İstanbul Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. 2 yıldır kripto parayla ilgili içerikler oluşturuyor ve sektörü yakından takip ediyorum. Habercilik alanında kendimi daha fazla geliştirmek istiyorum.