10 gündür düşük ivmede seyreden Bitcoin, yeniden 10 bin doların üzerine çıktı ve piyasa hakimiyeti de yüzde 70’e ulaşarak rekor kırdı.

Yaklaşık 10 gündür 9 bin 500 dolar seviyelerinde dolaşan ve dün gece yeniden 10 bin doların üzerine çıkan Bitcoin, yüzde 6 artış yaşadı ve piyasayı yeniden hareketlendirmeyi başardı. Bunun yanı sıra alternatif kripto para piyasası da büyük oranda ‘yeşillendi’. En büyük altcoin Ethereum yüzde 3.61, Ripple 1.92, Bitcoin Cash ise yüzde 4.69’luk bir yükseliş yaşadı. Lider kripto para birimi bu haberin yazıldığı sırada 10 bin 360 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin en son piyasa egemenliğinde bu seviyelere 2017 yılının Temmuz ayında ulaşmıştı. BTC o tarihlerde 2 bin 450 dolarda seyrediyordu ve 900 milyon dolarlık toplam piyasa değerine sahipti. Ünlü analist Peter Brandt, Bitcoin’in dördüncü parabolik aşamasına girdiğini söylerken Josh Rager da piyasa hakimiyet yüzdesine dikkat çekerek piyasanın dip seviyeden kurtulduğunu ifade etti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.