Bitcoin’e olan ilgi gün geçtikçe artarken, milyarderler de kripto para yatırımlarına yönelmiştir. Kripto paralara kişisel olarak yatırımcı olan milyarderlerin sayısı şu an için az olsa da ilerleyen zamanlarda servet sahibi kişilerin kripto para yatırımına daha fazla yöneleceği düşünülüyor. İşte dünya üzerinde Bitcoin sahibi olduğunu söyleyen milyarderler…

Elon Musk

Yaklaşık 24,6 milyar dolar serveti bulunan Elon Musk, kripto para meraklısı olan girişimcilerin başında geliyor. Elon Musk’ın şu an için 0.25 BTC varlığına sahip olduğu biliniyor.

Jack Dorsey

Ünlü sosyal medya platformu Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, 4.7 milyar dolarlık bir servete sahip. Kripto para borsasına geçmişten bu yana ilgi duyduğu bilinen Jack Dorsey, her hafta düzenli olarak BTC satın aldığını açıklamıştı. 

Paul Tudor Jones

Wall Street’in saygın kişilerinden biri olan Paul Tudor Jones, önceki günlerde CNBC ile gerçekleştirdiği bir röportajda Bitcoin’e yatırım yaptığını ifade etmişti. Paul Tudor Jones, verdiği röportajda şu anli mal varlığının yaklaşık %2 oranında Bitcoin’den oluştuğunu dile getirdi. Jones’ın serveti yaklaşık 5.1 milyar dolar.

Mark Cuban

NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, kripto paralarla arası iyi olmayan milyarderler arasında. Bu konuyla ilgili yaptığı ilginç açıklamalarla gündeme gelen Cuban, Bitcoin yerine muz almanın daha iyi bir tercih olacağını söylemişti. Belirttiğine göre Mark Cuban’ın 130 dolarlık Bitcoin varlığı bulunuyor.

Changpeng Zhao

Dünyanın en büyük ve en popüler kripto para borsası Binance’in kurucu ortağı ve CEO’su Changpeng Zhao, tüm mal varlığını kripto para olarak muhafaza ettiğini belirtmiştir. Binance Coin ve Bitcoin yatırımlarının fazla olduğunu belirten Zhao’nun serveti şu an için 2.6 milyar dolar.

İlginizi Çekebilir:  Hindistan Merkez Bankası, Yüksek Mahkeme’nin kararına itiraz etti!

Micree Zhan

Çin merkezli kripto para madenciliği Bitmain’in kurucu ortağı Micree Zhan, Bitcoin varlığı olduğu bilinen milyarderler arasında yer alıyor. Micree Zhan’ın serveti 3.2 milyar dolar.

Tim Draper

Silikon vadisinin efsanesi olarak anılan Tim Draper, yaptığı girişimlerle ve başarıyla kendisinden söz ettiren sermayedarlardan biri. 2014 yılından binden fazla Bitcoin satın aldığı bilinen Tim Draper, kişisel anlamda en çok BTC varlığı bulunan kişilerden biri. Draper’in serveti 1 milyar doların üzerinde.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Birkaç yıldır dijital içerik editörlüğü yapıyorum. Web siteler için dijital pazarlama ve SEO gibi hizmetler verebilmek adına kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara olan ilgimden dolayı son dönemde bu sektöre yönelik içerikler üretmeye başladım.