Bitcoin’den çatallanarak ayrılan Bitcoin SV’de yeni bir gelişme yaşandı. Temmuz ayı başında aynı şekilde saldırıya uğrayan Bitcoin SV (BSV) blok zincirine yeni bir yüzde 51 saldırısı yapıldı.

Birden fazla kaynaktan alınan verilere göre bu saldırı, üçten fazla kötü niyetli zincirin oluşturulmasına ve birkaç bloğun “yeniden düzenlenmesine” yol açtı. BSV üzerine devam eden saldırıların ağdaki güvenlik açıkları sebebiyle olduğunu belirtilirken CoinMetrics ürün müdürü Lucas Nuzzi, saldırıya ilişkin Twitter’dan attığı tweet’te, “Bir düzineden fazla blok yeniden düzenleniyor ve zincirin 3 versiyonuna kadar aynı anda havuzlarda çıkarılıyor” dedi.

Büyük kripto borsaları, saldırı sonrası BSV’yi liste dışı etmedi ancak, Huobi, OKEx ve Bittrex, geçen ay planlananın dışında bir blok yeniden düzenlemesine neden olan benzer bir saldırının ardından BSV’yi daha önce delist etmişti.

Bitcoin SV’nin fiyatı saldırı sonrası çok ufak bir düşüş yaşadı ve 139 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.