Sabah saatlerinde değeri 1 milyar doları aşan 95 bin 404 BTC, bilinmeyen cüzdandan bir başka bilinmeyen cüzdana aktarıldı ve bu transfer Bitcoin tarihinin en büyük transferi olarak kayıtlara geçti.

Gerçekleşen bu devasa Bitcoin transferinin hiçbir borsaya ait olmaması da dikkat çeken bir detay olarak göze çarpıyor. Twitter’da kripto para transferlerini tweet’leyen Whale Alert adlı hesap, tarihin en büyük transferini attığı bu tweetle duyurdu. 94 bin 504 BTC’nin gönderildiği adres, en çok Bitcoin bulunan beşinci adres olarak göze çarparken 15 adresten toplanan BTC‘lerin tek bir adrese gönderildiği işlem için ücret olarak 700 dolar ödendi.

Bu transferi sosyal medyada yorumlayan bazı kripto para takipçileri, bu hareketin bugün Bakkt‘ın Bitcoin vadeli işlemleri müşterilerine açtığı gün olmasıyla ilişkilendirdi.

Bakkt nedir? Piyasa için ne anlam ifade ediyor?

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.