Lider kripto para Bitcoin, önceki gün 60 bin dolara yükselerek tüm zamanlar rekorunu kırmış ve tabir-i caizse piyasanın yeşillenmesine ön ayak olmuştu. Bugüne rekor sonrası nispeten daha iyi başlayan Bitcoin, TSİ 11:45 sularında bir satış yaşadı ve yaklaşık yüzde 8’lik bir düşüşle 54 bin 600 dolar seviyelerine geriledi.

ABD’de 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketinin yüzde 85’inin haftasonu dağıtılmasıyla ve yüksek hacimle Bitcoin önceki gün 60 bin dolara ulaşarak yeni bir zirve yapmıştı. Bitcoin sabah saatlerinde yüzde 10’a yakın bir düşüş yaşayarak kripto para sektörü ifadesiyle 54 bin 600 dolar seviyelerine iğne attı. Bitcoin bu haberin yazıldığı dakikalarda ise 56 bin dolar seviyelerinde geziniyor.

Bitcoin’den sonra hacim açısından en büyük ve en değerli kripto para olan Ethereum (ETH) da yüzde 7’lik bir düşüşle 1.765 dolara, Binance Coin (BNB) de 255 dolara geriledi. Piyasada bu kripto paraları takip eden diğer kripto paralardan ADA, 1.02 dolar seviyelerine düşerken Polkadot (DOT) da 34 dolar civarlarında seyrediyor.

Bitcoin’in düşüşüne Hindistan endişesi mi neden oldu?

Bu sabah ana akım medyada da yankı bulan ve Reuters’a konuşan üst düzey bir hükümet yetkilisi, Hindistan’da kripto para birimlerini yasaklayan, ülkede bunları elinde tutan ve ticaretini yapan herkesi cezalandıran bir yasanın parlamentoya getirileceğini açıklamıştı.

Ancak buna karşılık önceki akşam bir panelde konuşan Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman ise katıldığı bir programda, “Bu konuda hükümetin görüşü çok açık. tüm seçenekleri kapatmayacağız. nsanlara Bitcoin ve kripto paraları denemesi için bir pencere açacağız.” ifadelerini kullanmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!