Coin Stats kullanan yatırımcılar, bu sabah erken saatlerde Bitcoin‘in %400 artışla 30 bin Dolar’a yükseldiğini gösterince minik bir ‘kalp krizi’ geçirmiş olabilir. Ancak bunun bir hatadan kaynaklandığı kısa sürede ortaya çıktı.

IOS ve Android’de kripto para takip için en çok kullanılan portföy uygulaması olan Coin Stats, bu sabah kullanıcılarını bir süreliğine ‘zengin hissettirdi’. On binlerce kullanıcısı bulunan Coin Stats, bir kaynak kodu hatası olduğu düşünülen bir sorun nedeniyle, Bitcoin’in fiyatını %400 artarak 30 bin Dolar’a çıkmış olarak gösterdi. Bu şok artıştan sonra Bitcoin’in piyasa değeri de 500 milyar dolara ulaşmış görünüyordu. Sürprizle karşılaşan yatırımcılar, Reddit ve Twitter gibi sosyal mecralarda bu şaşkınlıklarını paylaştı.

Bir Twitter kullanıcısının aldığı ekran görüntüsünde Bitcoin’in fiyatı.

Bir Reddit kullanıcısı bu şaşkınlığını, “Uygulamayı açtığımda kalbim yerinden çıkacak gibi oldu. Nefes alamadım ve sürekli uygulamayı yeniledim.” derken; bir Twitter kullanıcısı ise, “Coin Stats’a alaram kurmuştum. Bildirim geldiğinde uygulamayı açtım ve %394’lük bir yükseliş ve Bitcoin’in 30 bin Dolar olduğunu gördüm. Sonra arkadaşlarımla nasıl oldu diye konuşmaya başladık.” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.