Büyük bir yatırımcı akınına uğrayan ve dün akşam 58 bin 330 dolarla tüm zamanlar rekorunu kıran Bitcoin, bugün sert bir düşüşle 48 bin dolara geriledi.

Son iki aydır inanılmaz bir ivmeyle engelleri teker teker aşarak dünyada büyük yankı uyandıran bir varlık haline gelen Bitcoin yeni haftaya sert bir düşüşle giriş yaptı. Dün gece 58 bin 330 dolarla tüm zamanlar rekorunu kıran lider kripto para bugün akşam saatlerinde doğru yüzde 20’lik bir düşüşle 48 bin dolarlara kadar geriledi. BTC ayrıca TL paritesinde 374 bin Türk Lirası’ndan işlem görüyor. Bitcoin, en son 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşmıştı.

En büyük altcoin olarak bilinen Ethereum ise geçen hafta kendi rekorunu kırarak 2000 doları seviyelerini görmüştü ancak Bitcoin’deki düşüşe ayak uydurarak 1500 dolara kadar geriledi. Hatta hatta Kraken adlı borsada 750 dolarları bile gördü.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.