Facebook yüzünden Mark Zuckerberg ile davalık olan Bitcoin zengini Tyle-Cameron Winklevoss kardeşler 2018 sonbaharında açtıkları kripto para borsaları Gemini’yi Avrupa’ya açmanın peşinde.

Açıldığı ilk dönem sadece Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, ve Zcash işlemleri yapan borsa, kripto para çiftlerini neredeyse iki katına çıkararak Orkide Protokolü (OXT), DAI, Chainlink ve BAT’ı ekledi.

Düzenleyicilerle olan ilişkileri avantaj

Cameron Winklevoss, Consensus’a verdiği röportajda borsalarının yeni ayağının Avrupa’da olacağını söyledi ve “Plânlarımızdan biri de Avrupa. Evet, bir sonraki adımımız orası olacak.” dedi. Milyarder girişimci, sadece Dolar cinsinden değil, Euro ve Pound cinsinden kripto paraların da Gemini’de alınıp satılabileceğini sözlerine ekledi.

Piyasa regülatörleri (düzenleyicileri) ile ilişkilerinin iyi olması nedeniyle ABD’de BitLicense alan ilk şirket olduklarını söyleyen Winklevoss, Avrupa’da tek eksiklerinin ticari faaliyet lisansı olduğunu belirtti.

ZCash’in de ayrıca destekçisi olan girişimci, kripto paranın 2018 yılında ilk kez Gemini’de listelendiğini hatırlatarak, “Bir banka Bitcoin’i başka bir bankaya gönderirse, insanlar bunu görebilir ve belki de bu bilgileri önceden çalıştırır veya başka şeyler yapar.” dedi ve ZEC’in gizliliğine vurgu yaptı.

Dün Halving gününde açıklama yapan Cameron Winklevoss, “İlk yarılanmasının yaşandığı sekiz yıl önceden beri Bitcoin ile konuştuğumuz aynı noktalar oldu. Para birimlerinin dinamikleri büyük ölçüde değişti.” derken bir başka deyişle Bitcoin’in hala güvenli bir sığınak veya dijital altın olabileceğine dikkat çekti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!