Bitcoin halving’e (yarılanma) kısa bir süre kalan hashrate ve madencilik zorluk seviyesi, tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. De La Torre, bundan sonra lider kripto paranın madenciliğinde işlerin değişebileceğini belirri.

Bitcoin’in madencilik faaliyetinin iki temel metriği olan “hashrate ve zorluk” her ikisi de yarılanma olayının bir haftalık bir süre kala tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaştı.

Bitcoin hashrate veya ağın işlem gücü, Mart ayı sonlarında yaklaşık 95 milyon TH/s ile karşılaştırıldığında 116 milyon TH/s (saniyede tera hash) değerinin üzerine çıktı. F2Pool Küresel İş Direktörü Thomas Heller, The Block’a yaptığı açıklamada, “Bitcoin’in hashrate’i fiyat artışıyla orantılı olarak artıyor,” dedi. Bitcoin’in fiyatı, Mart ayı ortasındaki Kara Perşembe’den sonra hızlı bir şekilde toparlandı ve 9 bin 500 dolar seviyelerini gördü.

“Bitcoin halving sonrası zorluk yükselecek, ödüller düşecek”

Bitcoin madencileri arasındaki rekabetin bir göstergesi olan Bitcoin’in madencilik zorluğu da Mart ayında kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 16,55 T ile karşılaştırıldığında bugün 16,10 trilyon (T) değerine ulaştı.

Yarılanma öncesinde daha fazla madencinin yarışa katıldığını ve bu da blok başına madencilik ödülünün 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düştüğü görülecek. Yarılanmanın gelecek hafta 12 Mayıs’ta gerçekleşmesi bekleniyor. Poolin Başkan Yardımcısı Alejandro De La Torre, “Ancak yarıya indirildikten sonra Bitcoin’deki ilk 1008 blok daha yüksek madencilik zorluğu ve daha düşük ödemelerle karşı karşıya kalacak,” dedi.

En büyük kripto para Bitcoin, bu haberin yazıldığı sırada büyük borsalardan 8870 dolardan alınıp satılıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!