LongHash tarafından yapılan araştırmaya göre, Bitcoin‘deki bu yıl fiyat artışlarının çoğunun Amerikalıların aktif olduğu ve işlem yaptığı saatlerde gerçekleştiği ortaya çıktı.

Bitcoin’de bu yıl yaşanan yükselişlerin sebebinin Amerika’da yaşayan yatırımcıların olduğu anlaşıldı. Daha önceden yapılan bazı araştırmalar ve grafikler artışlardan Asya piyasalarını ve yatırımcılarını göstermişti ancak bunun böyle olmadığı belirtildi.

Bitcoin’de sabah 09:00 ile akşam 18:00 arasındaki işlem skalası. Çin yerel saati, ABD Batı ve Doğu saati.

Yukarıdaki grafikte, farklı zaman dilimlerinde gündüz saatleri boyunca günlük yüzde fiyat kazancı 10 günlük hareketli ortalamasını göstermektedir. Bitcoin fiyatlarının Asya işlem saatlerinde yükseldiği Nisan ayındaki kısa bir aralık dışında, boğa piyasasının Asya ticaretinin Amerikan ticaretinin gerisinde kaldığı açıkça görülüyor.

Özellikle, Haziran ayının sonlarında Bitcoin, 13 bin doların üzerine sıçradıktan sonra fiyat, Asya işlem saatlerinde genellikle düştü. Bununla beraber, tüm büyük geri sıçramalar, Amerika’da yapılan işlemlerinde görüldü.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.