Bitcoin yavaş bir şekilde düşüşe geçmiş gözüküyor. Boğa sezonu öncesi Bitcoin’in fiyatının düşüş trendinde olması yatırımcılar tarafından bekleniyordu. 

Coin360 ve Cointelegraph Markets isimli platformlardan edindiğimiz verilere göre; BTC/USD paritesi yavaşça 8.505 dolardan 8.480 dolar dolaylarına kadar geriledi.

Referans seviyesi ile bu hafta gerçekleşmiş olan iki seviye eşleşmekte; bu seviyeler ise, bize 14 Ocak’tan bu yana işlem gördüğü aralığı gösterir nitelikte. 

Bu sürecin üstüne, alım satım ile uğraşan insanlar 9.150 dolar ve üstünü görmüştü. Oluşan algı ise, bu seviyelerde Bitcoin’in yükselmeye devam edemeyeceği yönündeydi. 

Cointelegraph’tan filbfilb’e göre bu seviyelerde bir direnç bekleniyordu. Bu beklenti ise 200 günlük dalgalı hareketlerin ortalamasıyla ortaya atılmıştı. 

Diğer bir yorum ise kısa vadede BTC üzerindeki dalgalanmaların daha az olacağı yönünde. Aynı zamanda bu dalgalanmaların yukarı yönlü harekette bulunacağı görüşü hakim. Bitcoin dolar karşısında daha yüksek bir konuma yerleşebilir. 

Cointelegraph isimli platformun haberine göre ise, 8.500 dolarlık bölge düşüş eğiliminden uzak bir bölge. Bir diğer yandan Stock-to-Flow modeli ise, tarihsel aralıklar ve ekonomik göstergelere göre olması gereken seviyenin 8.000 dolar ve dolayları olduğu yönünde.

Bitcoin SV altcoinlerle girdiği yarışı kaybetti

Altcoinler arasında Bitcoin SV ve Dash isimli altcoinler yatırımcılarına kayıplar yaşattı. 

24 saatlik grafiklerden görüleceği üzere, sırasıyla %11.1 ve %6.1 civarında değer kaybeden altcoinler, Ocak başından bu yana gerçekleştirdikleri yükselişi tükettiler.

Ethereum ise daha güçlü bir duruş sergileyerek 164 dolar dolaylarında fiyatlandı ve yaklaşık %3.3 değer kaybı yaşadı. 

Tüm bunlara rağmen tüm kripto paraların değeri 235 milyar dolar civarında ve Bitcoin hala kripto piyasası için %66’lık bir dilimi temsil ediyor. 

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!