Son bir haftalık periyotta fiyatı 2 bin dolar birden yükselen ve 2019’un başından bu yana değerini ikiye katlayan Bitcoin, sabah saatlerindeki sert düşüşle 6 bin 192 doları gördü.

Market kapitalizasyonu en büyük kripto para olan Bitcoin, bir günde Perşembe günü 8 bin 365 dolarla yılın zirvesine ulaşan dünyanın en popüler kripto para birimi Bitcoin’de sabah saatlerinde büyük bir düşüş yaşandı.

Gün içinde 8 bin 100 dolar seviyesinde bir pozisyon izleyen Bitcoin gece saatlerinde 8 bin doların altına indi ve bir düşüş yaşayarak 2 saat içerisinde neredeyse 1.500 dolara yakın birim fiyat kaybetti. BTC, BitStamp’teki verilere göre 6.192 dolara kadar geriledi.

Bunun yanı sıra yaşanan düşüş ile beraber BitMEX kripto para borsasında açık olan long pozisyonların da neredeyse hepsi boşa çıktı ve toplamda 207 milyon dolar değerinde 104 milyon kontrat bozuldu. Lider kripto para TSİ 11:10 itibariyle 7 bin 200 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin’in ardından en büyük altcoinler Ethereum’da yüzde 8 Ripple’da ise yüzde 14 düşüş yaşandı. Analistler bu sert düşüşü, “balina” dediğimiz piyasadaki varlık gücü yüksek insanların borsalardaki hareketine bağlıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.