Lider kripto para Bitcoin, Ocak ayını 9 bin 530 dolar seviyelerinde kapatarak yatırımcılarını kısa vadede memnun etti ancak yatırımcılar 2020’de Bitcoin’den daha iyi bir performans bekliyor.

Bitcoin’in fiyat (BTC) eylemi, özellikle lider kripto paranın 9 bin dolarlık bariyerin üzerinde durduğu ve aylık güçlü bir kapanış yaparak 9.530 dolara kadar yükseldiği geçen haftanın patlayıcı fiyat hareketiyle karşılaştırıldığında nispeten hayal kırıklığı yaratmadı ancak yatırımcıların gözü 9 bin dolar destek noktasında.

Bu hafta, hatta hatta bu ay en çok konuşulan konulardan biri olan Tesla hisselerinin inanılmaz yükselişi, Bitcoin’in Ocak ayı performansını bir miktar gölgede bırakmışa benziyor. Pazartesi günü 9.622 dolara ulaşan, ancak o zamandan beri Bitcoin% 5.3’lük bir oranla düşüş yaşayarak 9.200 dolara gerilemişti. Geçen haftadan bu yana görülen yüzde 16’lık ralli sonrası hafif bir konsolidasyon dönemine girdiği görülüyor.

Tesla’nın yükselişinde Bitcoin izleri

Kasım ayında 250 dolar civarlarında işlem gören Tesla hisseleri, 3 ayda yüzde 310’luk bir yükselişe imza atarak bir ara 940 dolara kadar yükseldi.

166 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Tesla, 167 milyar dolarlık piyasa değeri bulunan en büyük kripto para Bitcoin’i geçmek üzere. Ekonomi dünyası, Tesla’nın şahlanışında Bitcoin’in 20 bin dolara çıktığı dönemdeki çıkışından izler taşıyıp taşımadığını tartışırken, yatırımcılar Bitcoin’den 2020’de büyük bir atılım bekliyor.

Öte yandan Ark Investment Yatırım Grubu, yaptığı araştırmada şu an 500 dolar/800 dolar civarlarında seyreden Tesla (TSLA) hisselerinin 2024 yılına kadar 7 bin dolar ila 15 bin dolar değerinde olacağını tahmin ediyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!