Dünyada en çok yatırım yapılan ve en çok bilinen kripto para olan Bitcoin‘in dünyadaki yaygınlaşma tarihi hakkında yeni bir tahmin ortaya atıldı.

Gezegenimizde henüz tam anlamıyla kendini kabul ettiremeyen ancak akılların bir köşesinde yer alan Bitcoin için Chris McCann adlı bir yatırımcı, Medium’da yazdığı bir makale yayımladı. Makalede lider kripto para birimi Bitcoin’in asıl sahneye çıkacağı yani insanlara tam anlamıyla ulaşacağı tarih olarak 2024 yılını gösterdi. Bunu grafiklere bazı gelişmeler doğrultusunda değerlendiren girişimcinin ortaya koyduğu maddeler ise şunlar;

  • Bitcoin ve Ethereum cüzdan kullanımındaki artış,
  • Aktif Bitcoin ve Ethereum hesaplarındaki büyüme,
  • Kripto para borsalarında işlem yapanların ve yeni yatırımcıların artması,
  • Kripto para birimlerinin işlem hacminin en yüksek seviyelere gelmesi
Kripto para borsalarını kullanan insanların artışını gösteren grafik.

Toplamda 24 milyon Bitcoin cüzdan adresinin mevcut olduğuna dikkat çeken McCann, bunun 24 milyon tekil yatırımcıyı işaret etmediğini ekledi. Bir kişinin birden fazla cüzdan adresine sahip olabileceğini ve her işlem için farklı bir Bitcoin adresi oluşturduğunu yazdı. Girişimci, internet kullanımının artışıyla kripto para yatırımlarının artışının paralellik göstereceğini belirtti ve “Sıradan insanlar da böylelikle Bitcoin’i bir diğer ve dijital bir para birimi olarak kabul edebilecekler” dedi.

Kripto kullanıcıları ve internet kullanımındaki paralellik dikkat çekiyor.

Öte yandan uzmanlar, geçtiğimiz aylarda yayımladıkları bir raporda bu makaleyi doğrular nitelikte bir tahminde bulunarak 2024 yılında Bitcoin kullanan kişi sayısının 200 milyonu bulacağını belirtmişlerdi.

Bazı kripto para borsalarındaki günlük işlem hacmi.
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!