2019’a hızlı başlayan ancak iki gün önce 6 bin 400 dolara kadar gerileyen Bitcoin, bugün hızlı bir şekilde tırmanışa geçti ve 8 bin doların üzerine çıkmayı başardı.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in bu anlık yükselişinde, Asya kıtasındaki yatırımcıların aktif olduğu işlem saatleri olduğu düşünülüyor. Sabaha karşı 04.00’te 7 bin 200 dolar seviyelerinde başlayan yükseliş bir ara 8 bin 150 dolara kadar yükseldi. BTC, TSİ 14:00 itibariyle 8 bin 90 dolardan işlem görüyor.

Büyük kripto borsalarında Bitcoin’in hareketi.

Şu sıralarda %10 değer kazanan Bitcoin, Coinbase, Bitfinex, Bitstamp ve Gemini gibi büyük borsalarda 8 bin doların üzerinde seyrediyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.