2019’daki yükselişine devam eden 8 bin dolar civarlarında seyreden Bitcoin, Pazar günü akşam saatlerindeki koşusuyla birkaç saatte 8 bin 800 doları gördü.

Geçen hafta 8 bin dolar engelini yine bir Pazar günü aşan ve yaklaşık 10 günlük sessizliğini koruyan BTC, TSİ ile 22:00 sularında kısa bir koşuyla yine bir Pazar günü, 12 ayın en yüksek seviyesine yükseldi ve 8 bin 800 doları gördü. Yüzde 7’lik bir yükseliş sergileyen Bitcoin, daha önce bu seviyeye 2018 Mayıs’ında ulaşmıştı.

Yeni yıla fırtına gibi başlayan Bitcoin, bu yıl %130’luk bir artış yaşayarak rekor seviyeye ulaştı. Aralık 2018’de 3 bin 200 dolar civarında seyrediyordu. Lider kripto para, sadece 5 ayda fiyatını katlayarak 9 bin dolar bandına yaklaşmayı başardı. BTC’nin piyasa kapitalizasyonu da 150 milyon doları geçti.

Aralık 2018’de Bitcoin’in durumu.

Bitcoin’in yükselişinde Avrupa Parlamentosu seçimlerinin payı var mı?

Bazı analistler, Bitcoin’in bu anlık yükselişinde bugün yapılan Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinin de büyük etkisinin olduğunu düşünüyor. Yaklaşık 427 milyon seçmenin kayıtlı olduğu ve yüksek bir kesimin de oy kullanmaya gittiği Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarına göre, göçmen karşıtı aşırı sağcı partiler ve Yeşillerin oylarında artış, merkez partilerin oylarında düşüş oldu. İspanya ve Portekiz’de ise, resmi olmayan sonuçlara göre seçimi sosyalistler kazandı. Bu durum ve Brexit’te yaşanan son gelişmelerin bu rallide etkisinin olabileceğini tahmin ediyor.

Bitcoin’in Bitstamp’teki seyri.
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!