Kripto para birimi Bitcoin.

İstatistiklere bakıldığı zaman kripto para alım satımına en çok ilgi gösteren ülkelerin başında Türkiye geliyor. Yeni yatırımlar düşünen ve sanal paralara ilgili olan kişilerin aklında Bitcoin’e yatırım yapmak güvenli mi? gibi sorular var. Bu içeriğimizde Bitcoin’e yatırım yapmanın güvenli olup olmadığını ve olası riskleri en aza nasıl indirebileceğimizi detaylı olarak anlatacağız.

Kripto paraların lideri olarak görülen Bitcoin, 2017 yılının sonlarına doğru yaptığı sıçrayışla uzun bir zaman konuşulmuştu. BTC’nin değerindeki artış, Bitcoin başta olmak üzere Ethereum gibi sanal para birimlerine olan ilgiyi de olumlu yönde arttırmıştı. Kripto para ticaretinde hareketlenmelere yol açan bu artıştan bir süre sonra, BTC değer kaybetmeye başladı. Merkezi sisteme bağlı olmaması ve oldukça güvenli olmasından dolayı sanal para birimler arasında en çok tercih edilen BTC, doğru hamleler sayesinde karlı bir yatırım seçeneğine dönüşebilir.

Bitcoin Yatırım Riski Nasıl En Aza İndirilir?

Öncelikle eğer Bitcoin yatırımı yapmaya karar verdiyseniz, mutlaka Bitcoin hakkında içerikler üreten siteleri güncel olarak takip edin. Bitcoin’e yatırım yapmak güvenli mi? sorusundan ziyade altın ya da döviz, aradan yıllar geçse dahi risk oranı düşük birimlerden olduğu için yatırım risklerinin de düşük olduğunu söyleyebiliriz. Ama kripto para birimlerinde HODL adı verilen klasik “At bir köşeye unut” mantığı söz konusu değildir. Sanal para birimlerinde para kaybetme riski her zaman vardır. Bu duruma önlemler almanız gerekir. Bitcoin yatırımınızı karlı hale getirerek risk oranını en aza indirebileceğiniz maddeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • BTC değerlerini sürekli olarak takip edin. Ani düşüşler karşısında rehavete kapılmamak ve yanlış kararlar almamanın ilk kuralı, BTC’den daima haberdar olmaktır.
  • Kripto para takaslarına açık olun. Eğer Bitcoin yatırımınızdan memnun kalmadıysanız, başka kripto para birimleriyle takas edebileceğinizi unutmayın.
  • Para kaybetme riskinizi göz önüne alarak Bitcoin yatırımı yapın. Kaybetmeniz halinde etkilenmeyeceğiniz bir sermayeyle Bitcoin yatırımı yaparak kripto para ticaretinizi daha kontrollü bir şekilde sürdürebilirsiniz. 
İlginizi Çekebilir:  Bitcoin balinalarının tek günde en yüksek alımı gerçekleşti: 60 bin BTC cebe indi

1 Bitcoin Kaç TL?

1 Bitcoin kaç TL oldu diye merak ediyorsanız, GazeteCoin üzerinden güncel BTC değerlerini anında öğrenebilirsiniz. Kripto para borsası analizi, Bitcoin grafiği ve Bitcoin alım satım hakkında yüzlerce içeriğin yer aldığı GazeteCoin, Bitcoin’le alakalı tüm sorunlarınıza cevap bulabileceğiniz bir platformdur.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!