Kripto para birimleriyle ilgilenen yorumcular, ana akım medyada Singapur‘un dünyada Bitcoin‘i kucaklayan ilk ülke olabileceğini söyledi.

Morgan Greek Digital CEO’su Anthony Pompliano, CNBC’deki ünlü Squawk Box programında Singapur’un düzenlemeler konusundaki proaktif duruşunun, dünyanın geri kalanının yetişmek için yarışmayı bırakabileceğini söyledi.

Pompliano, Singapur’un Bitcoin ve diğer kriptolara sıcak baktıklarını ifade etti ve “Singapur’a bakın; Singapur’un “Getirin! Kurallar vereceğiz, size netlik vereceğiz ve bu şirketleri burada istiyoruz – inovasyonu istiyoruz, girişimcilerin gelmesini istiyoruz.” diyorlar.” sözlerini sarf etti.

CoinShares baş stratejisti Meltem Demirörs de ABDli politikacıların kripto paralara yönelik ilgilerinin arttığını bu sayede blok zincir ve kripto düzenlemesinin gerçekleşeceğini ifade etti.

Demirörs, proaktif düzenleme olasılığı konusunda daha az iyimser ve Bitcoin, sistemin üzerinde haksız kontrol sahibi aracıları ortadan kaldırmak için tasarlandığını, ancak sektörün şu anda bu aracıların kendi koşulları altında çalışmalarına izin vermesini umduğunu ümit ettiğini belirtti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.