Dün sert bir yükselişle 11 bin doları aşan Bitcoin için FED gibi yeni yardımcı faktörler devreye girebilir.

Amerikan Merkez Bankası FED’in Başkanı Jerome Powell, kripto paralarla ilgili açıklaması Bitcoin’i 11 bin dolarla 2019 yılındaki en yüksek seviyeye taşıdı.

Powell’ın faiz oranını sabit tutmasıyla ABD Doları üzerinde artan baskının lider kripto para Bitcoin’e yaradığı ifade edilirken eğer FED fazi konusunda indirime gitmesi halinde Bitcoin ve altın uçuşa geçecek iddiları konuşuluyor.

FED Başkanı Jerome Powell.

CNN muhabiri Paul La Monica da bu konuyla ilgili, “Merkez bankaları, devlet destekli para birimlerinin değerini azaltan hareketler gerçekleştirdiğinde toplanması gereken alternatif para birimleri olarak görülen altın ve Bitcoin için bu durum olumlu olarak görülüyor.” dedi.

Powell, “Kripto paraların, merkez bankalarının para birimlerinin yerini alması noktasından henüz çok uzağız” sözlerini sarf etmişti.

FED Başkanı Jerome Powell’dan Libra açıklaması

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.