Weiss Crypto Ratings (WCR) Bitcoin notunu güncelledi. Bitcoin şu an için 10,000 dolarlık direnci aşmış gözüküyor ve 10.111,20 dolar dolaylarında işlem görüyor. 

WCR, Bitcoin’e verdiği notu A- veya mükemmel diyebilebileceğimiz bir seviyeye çekti. Bu notu vermelerindeki sebep olarak, yarılanma öncesi hala fiyatının artış gösteriyor olması.

Weiss, daha önce verdiği notta Bitcoin’in notunu aşağıya çekmişti. Şirket, Ocak ayında kripto paraların gerçekleştirdiği yükselmeyi olumlu buldu.

5 yıllık geleneksel tecrübe

Şirket kripto para endüstrisi için nispeten yeni sayılır, ancak beraberinde geleneksel finans endüstrisinin 5 yıllık deneyimini getirdiğini söyleyebiliriz. Sağlayacakları hizmet ise, çeşitli kripto para yatırımlarına yardımcı olması için faydalı araç abonelikleri olarak biliniyor.

ABD merkezli firma; risk, getiri, teknolojik yenilik ve adaptasyon seviyesi gibi parametrelerle değerleme yapıyor. Aynı zamanda, pazar hissi, potansiyel yatırım fırsatları gibi konularda da rapor sunmakta. 

Cardano EOS’dan güvenilir

Weiss Grup’un CEO’su Dr. Martin Weiss, geçtiğimiz yıl CryptoSlate’e kripto para endüstrisinin nesnel ve bağımsız derecelendirme kuruluşlarına ihtiyacı olduğunu söylemişti. Argüman olarak, gerçekten yatırım yapacak yatırımcıları hype veya diğer korkulardan kurtarmayı hedeflemeli dedi. 

WCR, Bitcoin derecelendirmesi yapmanın yanı sıra, Cardano’nun ADA isimli kripto parası gibi birçok altcoine derecelendirme yapmakta. Şirket, Kasım 2019’da Cardano’nun EOS’dan daha güvenilir olduğunu açıkladığı sırada twitterda epey gündeme oturmuştu. 

Amerikan değerleme şirketi, XRP yatırımcılarının XLM’e geçmeyi düşünmesinin gerektiğinden de bahsetti. XLM (Stellar)’in Ripple platformuna kıyasla teknolojik açıdan daha avantajlı olduğunu belirti.

EOS geçtiğimiz yıl derecelendirmenin en yükseği oldu

Geçtiğimiz yılın Ocak ayında, Çin’in asla Bitcoin kullanmayacağını söyleyen şirketin yorumu, Center for Information and Industry Development (CCID) isimli platformun 14. kriptop dereceleme endeksinden sonra gelmişti.

CCID, EOS’u ilk sıraya yerleştirirken, ikinci sıraya TRON’u üçüncü sıraya ise Ethereum’u koymuştu.

İlginizi Çekebilir:  Elon Musk'ın Tesla'daki Bitcoin kararına kripto dünyasından tepkiler
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde Siyaset Bilimi öğrenimi görmekteyim, geleceğin politikalarının kripto paralar ve getirdikleri teknolojilerden geçeceği görüşüne sahip olduğum için yaklaşık 3 yıldır kripto paralarla ilgileniyorum.