CNBC analistlerinden Anthony Grisanti, 10 bin doların altına gerileyen Bitcoin‘i etkileyen en büyük faktörün Libra olduğunu söyledi.

CNBC’de yer alan ekonomi programında Bitcoin’in son düşüşünü yorumlayan Anthony Grisanti, ABD Senatosunda Libra’nın vereceği ifadeye bağladı ve bu sorgulanma durumunun lider kripto paranın fiyatını etkilediğini ifade etti.

Facebook’un Libra projesinden sorumlu yetkilisi David Marcus, bu hamleden dolayı ABD Senatosu’nda oldukça sert eleştirilere maruz kalmıştı. Libra’nın henüz piyasaya sürülmeden bu denli dışlanmasının Bitcoin’i kötü etkilediğini söyleyen ünlü analist, bu düşüşün bir süre daha devam edebileceğini ve 8 bin 900 dolara kadar ilerleyebileceğini dile getirdi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.