Kripto paralarda bugün yüzde 12’ye varan ortalamayla sert düşüşler yaşandı. Bitcoin ve altcoinlerdeki düşüş hareketi birçok yatırımcıyı mağdur etti. Bybt verilerine göre, son 24 saatte 325 binden fazla trader’ın pozisyonları tasfiye oldu, toplam kaybedilen miktar ise 2.5 milyar doları buldu.

Bitcoin yüzde 10’luk düşüşle, 50 bin 200 dolar seviyelerine gerilerken en büyük altcoin Ethereum ise 1.500 dolara iniş yaptı. Bu sert hareket birçok yatırımcının varlığının kaybolmasına yol açtı.

Büyük çoğunluğunu long pozisyonların oluşturduğu işlemlerde 1 günde 325 bini aşkın trader’ın yaklaşık 2.5 milyar dolara yakın dijital varlığı likidite oldu. Bu tasfiyenin hatırı sayılır bir kısmı hacim olarak en yüksek borsalardan olan Binance’de gerçekleşti ve ikinci sırayı ise Huobi Global aldı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.