Son 5 yıl içinde yüzde 350 değer kazanan Bitcoin, halving öncesi performansı merak ediliyor. Lider kripto para birimi, en yüksek değerine 2017 Aralık’ta ulaştı ve 20 bin dolara kadar çıkmayı başardı. Ancak BTC’nin fiyatının ne kadar olacağı yatırımcılar ve analistler tarafından hep tartışılan ve tahmin edilen bir konu oldu. Kullanıcılar bunu internette her zaman aratmaya devam ediyor ancak bu sorunun kesin net bir cevabı elbette bilinemiyor…

Ünlü Bitcoin savunucusu Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, tahminleri doğrultusunda Bitcoin’in fiyatında artış beklediğini söyledi. Kripto para borsasıyla yakından ilgili olanların bildiği üzere, 2017 yılında zirveye ulaşan Bitcoin, son yıllarda düşüşe geçmiş durumda. Sanal para dünyasının en yüksek değere sahip para birimi olan BTC, kimilerine göre bir daha eskisi gibi yüksek değerlere ulaşamayacak. Bitcoin ne kadar olacak sorusunu sürekli duyan kişilerden biri olarak, bu soruya net bir cevap vermenin mümkün olmadığını söyleyebilirim. Galaxy Digital CEO’su Novogratz ise 2020 yılının Bitcoin’in yılı olacağını tahmin ediyor.

Mart ayının başında tarihi düşüşlerden biri yaşayan Bitcoin, son zamanlara doğru yaşanan düşüşü büyük oranda telafi etti. Bitcoin’in fiyatı ne kadar olacak? sorgusu internette aratılırken Mike Novogratz’e göre, önümüzdeki günlerde BTC şu anki değerinin üzerine çıkacak.  

Bitcoin Yükselir Mi?

Güncel Bitcoin grafiğine bakıldığı zaman, Bitcoin’in sistematik olarak düşüşe geçtiğini görmek mümkün. Bazı analistler yaşanan salgından dolayı kripto para borsasının olumsuz etkilendiğini, bu yüzden BTC değerlerinin düşmesinin olağan olduğu düşüncesinde. Korona virüsten dolayı oluşan likidite daralmasından dolayı sanal para birimlerinde genel olarak bir düşüşün söz konusu olduğu bilinen bir gerçek. Bitcoin ne kadar sorunuza cevap bulabilmek için GazeteCoin platformunu ziyaret edebilirsiniz. 

Bitcoin Alınır Mı?

Diğer ülkelere kıyasla Bitcoin alım satım oranı Türkiye’de zirveyi oynuyor. Kripto para ticaretine atılmak isteyenler de Bitcoin alınır mı, Bitcoin kazandırır mı gibi sorulara cevap arıyor. Özellikle mart ayında yaşanan değer kaybından sonra Bitcoin durumu toparlasa da çoğu yatırımcı, Bitcoin’e yatırım yapmanın riskli olduğu konusunda hemfikir.

İlginizi Çekebilir:  Facebook, kripto para projesine 'PayPal' takımını getiriyor

Kripto para yatırımcılarının bir kısmı, karamsar tablonun aksine BTC yatırımlarına iyimser yaklaşıyor. Güvenilir kripto para analitik şirketlerinden biri olan ByteTree’nin CEO’su Charlie Morris, dalgalanmaların BTC yatırımları için oldukça iyi bir fırsat olduğunu dile getirdi.

Bitcoin’in fiyatı ne kadar olacak? sorusuna bir yanıt da Morris’ten geldi. Morris’e göre, Bitcoin’in gerçeğe uygun olan değeri 6.400 dolar olduğu için, 1 BTC 6.400 dolardan aşağı indiği an bu durumun alım fırsatına dönüştürülebileceğini söyledi. Morris’in konuyla alakalı olarak şu tweet’i attı:

“Haftalık 18 milyar dolarlık harcama ile ağ gelişiyor. Değerlemeye gelince, “Gerçeğe Uygun Değer” geri dönecektir. Bitcoin almak için “en az riskli” zamandayız! Bundan daha iyisi olamaz.”

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!