Yeni yıla fırtına gibi başlayan ve geçtiğimiz haftalarda 10 bin 500 dolara kadar çıkan Bitcoin’in 2020’deki hacim ağırlıklı ortalama fiyatı, geçmiş 6 yıldan daha yüksek olduğu belirlendi.

Lider kripto para birimi Bitcoin, bu yılki ortalama fiyat performansı, diğer yıllara göre daha pozitif bir seyirde. Blocktown Capital adlı Dijital Varlık Yönetimi analisti James Todaro’nun Twitter hesabından paylaştığı tweette, Bitcoin’in ortalama ağırlıklı fiyatının 2014-2020 arası inanılmaz bir yükseliş gösterdiğini ifade etti.

Şu anki BTC fiyat ortalaması 2017’den yüksek

Belirli bir dönemdeki Bitcoin fiyatını alım satım temelinde bir oran olarak hesaplanan hacim ağırlıklı ortalamada Todaro’nun hesaplamalarına göre, 2020 için BTC / USD ortalaması 9 bin 120 dolar. Şu anki hacimli ortalama fiyatı BTC/ABD Doları paritesi, 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin dolara ulaştığında o dönemden bile daha yüksek konumda. 20 bin dolara ulaştığı dönemki hesaplamalarda hacim ağırlıklı ortalama 6 bin 125 dolar olarak hesaplandı.

Geçen hafta yüzde 8 düşüş yaşayan Bitcoin, geçtiğimiz yıldan bu yana yüzde 35 değer kazanmış durumda. En büyük kripto para, bu haberin yazıldığı şu sıralarda büyük borsalarda 9 bin 646 dolardan kendisine alıcı buluyor.

Bitcoin’in 6 yıllık ağırlıklı ortalama fiyat grafiği.
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.