2019 yılına seri yükselişle başlayan kripto para dünyası, Bitcoin‘in 6 bin Dolar sınırına dayanmasıyla birlikte ‘yeşillendi’.

Görsel: Coin 360

Dün 5 bin 700 Dolar’ın altına düşen lider kripto para birimi, %4,4’lük bir artışla 5 bin 947 Dolar’dan işlem gördü. 5 bin 900 Dolar desteğini kıran $BTC, 2018 Kasım ayının fiyat noktalarında dolaşmaya başladı. Bitcoin’in bu yükselişi diğer kripto paraları da olumlu etkiledi ve bunun yanı sıra borsalardaki baskınlığını sürdürüyor. BTC, yüzde 55.8’lik bir yatırım hacmiyle piyasalarda en çok tercih edilen ‘dijital varlık’.

Ethereum ve Ripple da bu etkiye karşılık verdi ve yükselişlerini Bitcoin’le birlikte tırmanışlarını devam ettirdi. Ether, 24 saatte yüzde 8.3’lük, XRP ise yüzde 1.6’lık bir yükseliş gösterdi.

Ethereum grafiği.
Ripple grafiği.
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.