Ünlü Bitcoin uzmanı ve Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano ile milyarder girişimci Tim Draper‘dan Bitcoin ile ilgili pozitif yorumlar geldi.

Anthony Pompliano, başından kötü bir birleşme hamlesi ve kara para aklama soruşturması geçiren ve 2019’dan bu yana toplam kaybının yüzde 12’ye ulaştığı Almanya merkezli dünyanın en büyük bankalarından Deutsche Bank’ın hisse senedi fiyatlarının herhangi bir yükselişin gözlemlenmediğini belirterek 14.12 milyar dolarlık hisse senedinin sene başından beri bankanın hisse senedi fiyatı yüzde 17,5 oranında azaldığını söylerken Bitcoin’in çıkışının fitilinin Deutsche Bank’a bağlı olabileceğini söyledi. Uzman yatırımcı, “Bugün Deutsche Bank, 14 milyar doların üzerinde bir değere sahip ve hisse senedi fiyatı düşüşe geçiyor. Sermayeyi artırabilirsek, başarısız bir bankayı satın almak ve Bitcoin’i kucaklamak ilginç olabilirdi.” tweetine atmıştı.

Öte yandan Bitcoin’e hayranlık derecesinde bağlı olan ve Ethereum’a da oldukça değer veren milyarder girişimci Tim Draper da, en büyük altcoin ETH’nin yükselerek ve değerlenerek Bitcoin’e yol açtığını söylerken, akıllı sözleşmeler konusunda Ethereum’un yaptığı öncülüğü ‘takdire şayan’ olarak niteledi.

Draper, Bitcoin’e yatırım yapmanın tam sırası olduğunu ifade etti ve “İnsanların düşünmeye başlayacağını düşünüyorum. Belki de yatırım için iyi bir giriş noktasını bekliyorlar. İnsanlar, ‘Keşke daha önce girseydim’ diyecekler belki. Bence bu yanlış bir düşünce,her an yatırım yapabilirler. Çünkü geriye baktıklarında 8 bin dolarken ‘Fırsatı kaçırdık’ diyecekler.” sözlerini sarf etti.

İlginizi Çekebilir:  Tesla hisselerini yerle bir eden Elon Musk, neden bu kadar kızgın?
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.