Sabaha karşı yüzde 10’luk bir yükselişle 10 bin dolar seviyesini aşan Bitcoin, TSİ 15.30’da 11 bin 37 doları görerek, son 24 saatte dolar karşısında yüzde 12 değer kazandı.

15 ay sonra ilk kez 10 bin dolar bandını aşmayı başaran lider kripto para Bitcoin’in 11 bin doları aşması sadece birkaç saat sürdü. Piyasadaki işlem hacmi son 24 saatte yüzde 12 artarak 21 milyar dolara ulaşan Bitcoin 2019 başından beri dolar karşısında yüzde 200’e yakın değer kazandı.

İlk hedef 15 bin dolar mı?

Facebook‘un eski hissedarlarından kripto para borsası Gemini‘nin ortak kurucusu ve Bitcoin yatırımcısı Tyler Winklevoss, iki gün önce yaptığı açıklamada eğer Bitcoin’in 10 bin doları aşması halinde 15 bin dolara kadar çıkabileceğini söylemişti. 2020’de yapılacak yarılanma ile neredeyse aynı dönemde piyasaya sürülecek Libra‘nın da bu yükselişte payının olduğu belirtiliyor.

Bitcoin’le birlikte altcoin piyasası da hareketlenmeye başladı. 305 dolarla güne başlayan en büyük altcoin Ethereum şu sıralarda 312 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.