BTC.com’daki verilere göre, Bitcoin‘de kripto para madenciliği yapmanın ne kadar zor olduğunu belirleyen zorluk seviyesi, son iki haftada yaşadığı düşüşe yenisini ekledi ve bugün %4,81 daha düştü.

İki haftada bir yeniden ayarlanan Bitcoin madencilik zorluğu, üst üste dördüncü kez düşüş yaşadı. Bitcoin madencilik zorluğu BTC elde etmek için kullanılan donanımların toplam işlem gücünü belirtiyor.

Bu bilgiden hareketle Bitcoin madenciliği yapmak, lider kripto paraya yönelik ‘kötü haber’ akışı, Çin’in uyguladığı baskı, madencileri ülke dışına zorlaması ve hash oranının düşmesinden sonra Çin dışında her yerde kolaylaştı.

Çin’in Haziran ayında başlayan baskıları, zorluk seviyesini yaklaşık 7,5 trilyon puan düşürdü. 30 Mayıs’ta, düzenleyici yıldırımdan önce, Bitcoin madenciliği 21.05 trilyon zorluk puanına sahipti. Ardından art arda dört kez (şimdiye kadarki en kötü seri) şu anki puanı olan 13.67 trilyona düştü.

Bitcoin ağı, madencilerin arz ve talebine göre Bitcoin madenciliğinin ne kadar zor olduğunu (Bitcoin kazanmak için ne kadar hesaplama gücü gerektiğini) hesaplar. Çevrimiçi madenci sayısı ne kadar az olursa, Bitcoin madenciliği o kadar kolay olur.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.