Kripto para yatırımcılarının varlıkları fiyatları takip etmek için kullandığı platformların başında gelen CoinMarketCap, artık dünyanın en büyük borsalarından BitFinex‘i listelememe kararı aldı.

20 Mart 2019 tarihinde TIE tarafından yayınlanan bir raporda, ilk 100 kripto para borsasının neredeyse yüzde 60’ının sahte hacimler rapor ettiği ortaya çıktı. Bunun sonucunda CMC bir blog yazısında “daha ​​fazla şeffaflık, hesap verebilirlik ve ayrıca kripto sektöründeki projeler konusunda daha fazla açıklama” sağlamak amacıyla Veri Sorumluluğu ve Şeffaflık İttifakı’nın (DATA) oluşturulduğunu duyurdu.

Bitfinex’te Bitcoin son birkaç haftadır diğer borsaların 300-400 dolar üzerinde alınıp satılıyordu. Bu durum yani diğer kripto para borsaları arasındaki fiyat farkı, kullanıcıları yanılttığı ve fiyatları speküle ettiği ortaya çıktı. CoinMarketCap de bunu baz alarak ünlü borsayı listesinden çıkarmakta buldu.


Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.