Dünyanın en çok kullanılan kripto para borslarından Bitfinex, 1 milyar dolarlık özel satışın ardından LEO‘yu işleme açıyor. Borsa, LEO’nun 20 Mayıs’tan itibaren listeleneceğini bildirdi.

Bitfinex, Medium’daki blogundan yapılan açıklamada 20 Mayıs TSİ 11.00’de LEO’yu alım satıma açılacak ve kullanıcılar, LEO token’larıyla Bitcoin, Ethereum, EOS, USDT Tether ve Amerikan dolarına karşı işlem yapabileceği belirtildi.

Bitfinex yetkilisi Paolo Ardoino, 1 milyar dolar toplamayı hedeflediği her bir USDT karşılığında 1 LEO sattıkları özel bir token satışında 1 haftada 1 milyar dolara ulaştıklarını açıklamıştı.

Geçtiğimiz Nisan ayında New York Başsavcılığı, Bitfinex’i 850 milyon dolarlık müşteri fonu eksiğini Tether’in rezervlerini kullanarak örtbas etmekle suçlamıştı. Bitfinex de iddiaları reddederek 850 milyon doların blokeli olduğunu bildirmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.