Bitfinex.

Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsalarından olan Bitfinex, kullanıcıları için Bitfinex Pulse adlı bir sosyal ağ açtı.

Bitfinex, yaptığı açıklamada yeni sosyal ağ Pulse‘un doğrulanmış müşteriler tarafından birbirleriyle bilgi paylaşmasına ve etkileşime girmesini sağlayacak.

Bitfinex’in teknoloji direktörü Paolo Ardoino, Bitfinex Pulse ile ilgili olarak “Trader’lar için sosyal ağ konsepti elbette yeni olan bir şey değil. Bitfinex Pulse’u ayıran şey, var olan içeriğin kalitesidir. Pulse, aktif trader topluluğumuza uygun niş, gerçek zamanlı ve yüksek kaliteli bilgi kaynaklarına önem verecektir.” ifadelerini kullandı.

Bitfinex’in kaç doğrulanmış müşterisi olduğu belirsizliğini korurken Ardoino, yeni kullanıcı edinme ve işlem hacimlerindeki artışların yanı sıra aktif kullanıcı sayısında 2020 yılının başından beri artış gördüklerini ve yüzde 20’nin üzerine çıktıklarını belirtti. Bitfinex yöneticisi, kullanıcıların platformda geçirdikleri zamanın da yılın başından beri yüzde 21’den fazla arttığını sözlerine ekledi.

2014 yılında kurulan ve British Virgin Islands konumunda yer alan bir merkezileştirilmiş kripto para borsası olan Bitfinex, 131 coin ve 272 işlem çifti ile işlem yaptırıyor. Bitfinex üzerindeki en aktif işlem çifti BTC/USD’dir.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.