Güney Kore kripto para borsası Bithumb, yerel kripto para platformu BitHolic ile bir anlaşma yaparak borsayı satın aldı ve Singapur pazarına girdiğini açıkladı.

News1 Kore’nin haberine göre, BitHolic’in bu ay ismini Bithumb Singapur olarak değiştireceğini söyledi. Şirkette çalışan bir yetkiliye göre, öz sermayeleri açıklanmadığı hale deiki platform güçlerini birleştirdikten sonra IP satışına da başlayacak.

Henüz bu yılın başlarında Bithumb, saldırıya uğradı ve 19 milyon dolar değerinde EOS ve XRP çalındı. Kore merkezli borsadan geçen yıl da yaklaşık 30 milyon dolar değerinde kripto para çalınmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.